Mida teha kui laps on külmetanud
Nüüd, kui talv on saabumas, ei ole ka külmetushaigused enam kaugel.
Mondadele vanematele ei ole see enam uudis ning rohud on varutud juba 3 kuud ette ära, teistele jallegi suur ehmatus.
Tahaksin kõigepealt rääkida sellest, et miks jäävad meie lapsed iga aasta haigeks kui külm saabub.
Noortel lastel ei ole immuunsus ja seedmine veel nii palju arenenud, et suudaks võidelda nende võimsate viirustega.
See kõik toimub ajaga ning õige eluviisi ja toiduga. Kuid kas see tähendab seda, et peaksime hoidma oma lapsi klaas kupli all kuniks nad täiskasvanuks on saanud?
Ei, kindlasti mitte!
Enamasti lastel, kellel on olnud võimalus püherdada natuke ka maas, on immuunsus tugevam. Mis muidugi ei tähenda seda, et me peaksime saatma oma järglased sopa sisse baktereid korjama vaid seda, et tuleb lasta neil vahest maailma ise natuke avastada.
Kõigepealt peaks aru saada, et haigused tulevad ja lähevad. Tuleb ainult õige ravi koheselt leida ning seejärel maha rahuneda ja lasta rohtudel oma töö teha. Rohtude all siinkohal ei pea ma silmas lääne meditsiini vaid koduseid söödavad vahendeid nagu ingver, mesi jne.
Teiseks, räägin natuke erinevatest aegadest inimese elus. Ajurveeda räägib, et iga inimese elus on 3 ajajärku. 0-16 on kapha aeg, 16-50 on pitta aeg ja sealt edasi vata. Mis need siis kõik tähendavad?
Kapha aeg on füüsilise arengu aeg. Lapsed kasvavad ning immuunsus läheb tugevamaks. Sel ajal süüakse palju magusat ja piima nagu ka kapha tüüpi inimesed täiskasvanu eas. Seda tüüpi inimesed kannatavad tavaliselt igasuguste limaga seotud haiguste all nagu nohu, astma, röga köha jne
Pitta aeg on töö aeg. Sellel ajal inimesed on saanud täisealiseks. Tuleb hakata ise hakkama saama eluga. Mis tähendab, et tuli nagu Pitta on, aitab edasi jõuda. Nagu vanasti aururongid. Tuli teha suurt tuld, et rong edasi liiguks.
Seejärel peale 50 aastat hakkab Vata aeg, kus inimese keha vananeb. Tekivad kortsud ning kõik keha sisesed süsteemid aeglustuvad.
Mida siis teha, kui laps on külmetanud:
1. Mitte anda toite, mis tekitavad lima nagu näiteks kõik piima tooted, raskesti seeditavad toidud nagu näiteks salat, liha!!
2.ära sunni last sööma. Vahest kõige parem ravi ongi paastumine. Seedimine võtab palju energiat. Kui aga keha püüab võidelda haigusega siis tihti pole mõlema jaoks enam piisavalt jõudu.
3. Puhkamine. Magamise ajal toimuvad suured protsessid meie keha taastamiseks.
4. Ära kasuta lääne meditsiini! Kõik need Coldrexid jne, mis pidavat haigused minema peletama, teevad tegelikkuses asja hullemaks. Algselt võib tunduda, et hakkab parem, kuid see on ainult maskeering. Need tuimestavad keha, kuid ei paranda midagi. Lõppkokkuvõttes on immuunsus kompromissi all ning immuunsus langenud.
5. Koheselt tegutse, kui laps kurdab!
6.Selleks, et vältida iga aastast külmetamist, tuleks talve kuudel vältida lima tekitavaid toite juba enne:
Nisu jahuga saiad/leivad millesse on lisatud parmi
Raskesti seeditavad ning toksiine tekitavad toidud nagu salat, liha, ja kulmad toidud
Kõik piimatooted (lehma ja kitse)
Puuviljad nagu banaan, ananass, mango, avokaado ning tsitruselised nagu sidrun, apelsin, mandariin (laim on ok, kui panna rohu sisse koos teiste ainetega).
Kookide ning magusa tarbimist minimaliseerida
Teevad head:
Kasutada toidu sees soojendavaid ning seedimist soodustavaid vürtse nagu kardemon, ingver, kaneel, must pipar, koomen
Juua palju sooja vedelikku nagu kummeli tee, piparmundi tee, ingveri tee jne
Suua hästi ära kuumutatud/tehtud toite nagu rohelised juur- ja köögiviljad, supid ning basmati riis
Hoia soojas!
Comentarios